CHP Bilecik İl Başkanlığından suç duyurusu  
CHP Bilecik İl Başkanı Metin Yaşar ’Terör Örgütüne Yardım ve Yataklık Suçu’ndan dolayı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP Yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu.
26.03.2016
1576
Yazı Boyutu: A- A+
Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik İl Başkanlığı, “Çözüm Süreci” adı altında terör örgütünün şehir yapılanmasının kuvvetlendirmesine ve örgütün şehir ve ilçe merkezlerine silah ve mühimmat depolamasına göz yumduğu iddiasıyla, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ahmet Davutoğlu, Beşir Atalay, Yalçın Akdoğan, Efkan Ala, Hakan Fidan, İl Valileri, MİT ve ilgili kamu görevlileri hakkında “Terör Örgütüne Yardım ve Yataklık” suçunu işledikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Türkiye genelinde tüm illerde yapılan suç duyurusu sonrası bir basın açıklaması yapan İl Başkanı Metin Yaşar şunları söyledi.

“Ülkemizde yoğunlaşan terör eylemleri hepimizde derin bir üzüntüye neden olmaktadır. “Çözüm Süreci” adı altında, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emir ve talimatıyla, AKP hükümeti üyeleri ve bürokratlarınca terör örgütünün lideri ve üyeleri ile bir dizi görüşmeler yapıldığı kamuoyunun malumudur. Buna karşın Genel Başkanımız ve Partimizin tüm kademelerince yapılan, sürecin parlamento temelinde yürütülmesi ve şeffaf olması uyarıları ise göz ardı edilmiştir.

Bu dönemde, terör örgütünün şehir yapılanmasını kuvvetlendirmesine ve örgütün şehir ve ilçe merkezlerine silah ve mühimmat depolamasına dönemin AKP hükümetinin Başbakanı, üyeleri ve bürokratlarınca göz yumulduğu, fırsat verildiği bilinmektedir. Hatta Cumhurbaşkanı Erdoğan, valilere, kaymakamlara ve güvenlik güçlerine müdahale etmemeleri konusunda talimat verdiklerini bizzat ikrar etmiştir. Gelinen süreçte AKP hükümetinin bu yardımları sayesinde güçlenen terör örgütü yeniden silahlı ve bombalı eylemlerine başlamıştır.

Terörün bu denli yoğunlaşmasında terör örgütünün tahkimat yapmasına göz yuman ve bürokratlara bu konuda emir, talimat veren dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, dönemin AKP’li hükümet üyeleri ve bürokratlarının bu eylemleri “Terör Örgütüne Yardım ve Yataklık” suçunu oluşturmaktadır. 

Bu nedenle Recep Tayyip ERDOĞAN, Ahmet DAVUTOĞLU, Beşir ATALAY, Yalçın AKDOĞAN, Efkan ALA, Hakan FİDAN, İl Valileri, MİT ve ilgili kamu görevlileri hakkında “Terör Örgütüne Yardım ve Yataklık” suçundan bugün suç duyurusunda bulunuyoruz.”