CHP’DEN BİN KİŞİLİK AŞURE İKRAMI  
CHP Bilecik İl Başkanlığı’ndan Bin kişilik aşure ikramı
19.10.2016
1655
Yazı Boyutu: A- A+

Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik İl ve Merkez İlçe Başkanlığı, Muharrem ayı nedeniyle Belediye Çay Bahçesi önünde bin kişilik aşure dağıttı. Esnaf ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği aşure dağıtımına CHP Milletvekili Yaşar Tüzün, İl Başkanı Metin Yaşar, Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, il ve ilçe yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda partili katıldı.  

Aşure dağıtımında konuşan CHP Milletvekili Yaşar Tüzün,  Bilecikli vatandaşların muharrem ayını kutlarken, “Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Teşkilatı olarak Muharrem Ayı vesilesiyle aşure ikramında bulunmak istedik. Burada ayrım yapmadık. Şehrin merkezinde, göbeğinde isteyen herkesin arzu ettiği kadar alabileceği çok sayıda bir hazırlık yaptık. Bu hazırlığın spontane geliştiğini söyleyebilirim. Vatandaşımız gelip aşuresini alıyor, teşekkür ediyor. Biz de bu Muharrem Ayı vesilesiyle hem hemşehrilerimizin hem burada olmayıp da sizlerin aracılığı ile gazetelerinizde okuyan veya internet sitesinden seyredecek bütün hemşehrilerimizin Muharrem ayını kutluyorum.” dedi.

İl Başkanı Metin Yaşar, Muharre mayının İslam alemi için önemine dikkat çekti. Yaşar, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Bugün İslam âleminin yasa bulaşmasının en önemli aylarından Muharrem Ayı içerisindeyiz. Bugün mazlumların zalimlere karşı direniş gösterdiği İslam aleminde çok önemli bir gündür. Ve bugün aynı geçmişte bütün İslam alemi bütün canlılığıyla kutlamakta onların anısını yad etmektedir. Peygamberimizin torunlarının Hasan ve Hüseyin’in katledilişinin yıl dönümüdür. Bugün aynı zamanda İslam alemi içerisinde bir kara leke olarak adlandırılan bir gündür. 

O günün anısına bütün İslam alemi canlı bir şekilde yaşatmaktadır ve sonsuza kadar da yaşatacaktır. Biz de bu etkinlik doğrultusunda Cumhuriyet Halk Partisi olarak Muharrem Ayı’nın önemine binaen aşure ile özdeşleşmiş bu ayda aşure dağıtma, halkımızla paylaşmak düşüncesiyle bu standımızı açtık.”